PLZEŇSKÁ VÝTVARKA - BAREVNÁ ŠKOLA PRO VZDĚLÁVÁNÍ A RADOST

Výsledky žáků ZUŠ PLZEŇ, JAGELLONSKÁ ve výtvarných soutěžích v roce 2008

Krajské, národní a mezinárodní soutěže v roce 2008

CELKEM ŠKOLA ZÍSKALA: 906 ocenění
Cen, čestných uznání a zvláštních ocenění (bez školních kol)

CELKEM ŠKOLA včetně školních kol: 1.927   

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ: celkem: 67
( 10 + v souborech 57 )

CENY:   počet  celkem: 753
krajské soutěže: 511 (112 + v souborech 399)
národní soutěže: 210 (91 + v souborech 119)
mezinárodní soutěže: 32

ČESTNÉ UZNÁNÍ:  počet celkem: 86
krajské: 9
národní: 44   
mezinárodní: 33

1.021 – oceněno ve školních kolech

AFRIKA – soutěž vyhlášená Jihočeskou galerii Hluboká

38 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem
Ceny
Aneta Zábranská - atelier R. Štajerové
Vojtěch Štajer - atelier R. Štajerové
Jana Vyskočilová - atelier J. Spěváčkové
Tereza Maxová - atelier R. Štajerové
Linda Zhengová - atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Eva Šindelářová – atelier R. Štajerové
Michaela Kalinová – atelier R. Štajerové
Andrea Schejbalová – atelier J. Spěváčkové
Anna Spilková – atelier J. Spěváčkové
Kateřina Matulová – atelier J. Spěváčkové
Tereza Maříková – atelier J. Spěváčkové
Barbora Východská – atelier J. Spěváčkové
Karel Slanař – atelier J. Spěváčkové
Matěj Smola – atelier J. Spěváčkové
Kateřina Kubištová – atelier J. Spěváčkové
Barbora Šulcová – atelier J. Spěváčkové
Veronika Le Thanh – atelier R. Štajerové
Zdeňka Fialová – atelier R. Štajerové
Kateřina Fišerová – atelier R. Štajerové
Kristýna Čechová – atelier R. Štajerové
Jiří Chuchlík – atelier R. Štajerové
Tereza Růžková – atelier R. Štajerové
Ondřej Kuba – atelier R. Štajerové
Hana Randová – atelier R. Štajerové
Natálie Burešová – atelier R. Štajerové
Markéta Hegerová – atelier R. Štajerové
Jáchym Šebek – atelier R. Štajerové
Michaela Černá – atelier R. Štajerové
Denisa Benešová – atelier R. Štajerové
Adéla Denková – atelier R. Štajerové
Terezie Burešová – atelier R. Štajerové
Kateřina Pavlíčková – atelier R. Štajerové
Hana Wenzlíková – atelier R. Štajerové
Lucie Kovandová – atelier R. Štajerové
Simona Chlápková – atelier R. Štajerové

VÝSTAVA NA UNIVERZITĚ V HEIDELBERGU – Německo

zastoupení vítězných prací žáků školy ze soutěže Evropa ve škole

OČI DOKOŘÁN - krajská přehlídka VO ZUŠ

316 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

ŘADY A PROJEKTY

Kůň a my - atelier K. Horákové
Barva v architektuře - atelier K. Horákové
Brouci a hmyz se zvýšenou produkcí somatotropinu - atelier J. Spěváčkové
Architektura z klubka drátu - atelier J. Spěváčkové
Detaily květů - atelier J. Spěváčkové
Linie - atelier J. Vackové
Afrika – zdroj inspirace -  atelier J. Vackové
Geomágie - atelier J. Vackové
Geomágie - atelier M. Němejcové
Slunečnice - atelier D. Česákové
Pohádka Začarovaný les - atelier A. Kopečkové
Rytíři - atelier A. Kopečkové
Okouzlení secesí - atelier M. Zichové
Gaia a Uran - atelier M. Zichové
J. A. Komenský - atelier M. Zichové
Jak namalovat krajinu - atelier M. Zichové
Jsou místa, odkud pocházíme všichni - atelier M. Zichové
Geomágie - atelier R. Štajerové

KOMUNIKACE - ŘADY A PROJEKTY

Komunikace - atelier J. Vackové
Loutkové divadlo - atelier J. Spěváčkové
Já a ty - atelier J. Spěváčkové
Divadlo - atelier M. Němejcové
Komunikace v atelieru - atelier K. Horákové
Komunikace s výtvarným dílem - atelier K. Horákové
Hudba jako forma komunikace - atelier V. Maliny
Komunikace - atelier D. Česákové
Komunikace - atelier A. Kopečkové
Člověk – člověk /komunikace/ - atelier M. Zichové
Komunikace - atelier R. Štajerové

PROFIL JEDNOTLIVÉHO ŽÁKA  - II. STUPEŇ

Kolekce prací jednoho žáka /sochařský portrét, socha, kresby/ - atelier F. Bálka
Průřez přípravou jednoho žáka na talentové zkoušky /design/ - atelier R. Štajerové

SOUBORY PRACÍ
Portréty českých osobností /soubor keramických reliéfů/  - atelier F. Bálka
Moderní architektura / papírové plastiky/ - atelier V. Maliny
Labyrinty / provázkový tisk/ - atelier V. Maliny
Osobnosti v českých dějinách /kresby/ - atelier V. Maliny
Studie řezů zeleninou - atelier V. Maliny
Muchláže - atelier V. Maliny
Soubor grafik - atelier V. Maliny
Černé madony - atelier R. Štajerové

OCENĚNÍ PEDAGOGOVÉ

Kamila Horáková, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Romana Štajerová, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Václav Malina, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Jana Vacková, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
František Bálek, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Jaroslava Spěváčková, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Marie Zichová, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Alice Kopečková, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Marie Němejcová, ZUŠ Plzeň, Jagellonská
Dagmar Česáková, ZUŠ Plzeň, Jagellonská

OČI DOKOŘÁN - VO ZUŠ ŠTERNBERK – celostátní kolo

Zvláštní ceny
Detaily květů - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jaroslava Spěváčková
Linie - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jana Vacková

Ceny
Brouci a hmyz se zvýšenou produkcí somatotropinu - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jaroslava Spěváčková
Architektura z klubka drátu - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jaroslava Spěváčková
Afrika – zdroj inspirace -  ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jana Vacková
Okouzlení secesí - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Marie Zichová
Jak namalovat krajinu - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Marie Zichová
Jsou místa, odkud pocházíme všichni - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Marie Zichová
Komunikace - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jana Vacková
Já a ty - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Jaroslava Spěváčková
Divadlo - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Marie Němejcová
Komunikace v atelieru - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Kamila Horáková
Komunikace s výtvarným dílem - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Kamila Horáková
Komunikace - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Romana Štajerová
Kolekce prací jednoho žáka /sochařský portrét, socha, kresby/ - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. František Bálek
Průřez přípravou jednoho žáka na talentové zkoušky /design/ - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Romana Štajerová
Labyrinty /provázkový tisk/ - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Václav Malina
Černé madony - ZUŠ Plzeň, Jagellonská,  uč. Romana Štajerová

MŮJ TAJNÝ SEN – Český rozhlas Praha

18 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Terezie Burešová - atelier R. Štajerové
Denisa Benešová - atelier R. Štajerové
Natálie Burešová - atelier R. Štajerové
Vojtěch Štajer - atelier R. Štajerové
Klára Štichová - atelier J. Vackové
Monika Czóková - atelier J. Vackové
Eliška Pohořelá - atelier J. Vackové
Václav Čtvrtník - atelier J. Vackové
Jakub Hanc - atelier D. Česákové

Z ČESKÝCH LIDOVÝCH TRADIC

20 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem a výstavou

1. místo
Natálie Burešová - atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Vojtěch Štajer - atelier R. Štajerové
Terezie Burešová - atelier R. Štajerové
Markéta Hegerová - atelier R. Štajerové
Anna Klementová - atelier R. Štajerové
Michaela Kalinová - atelier R. Štajerové
Tereza Růžková - atelier R. Štajerové
Hana Wenzliková - atelier R. Štajerové
Simona Chládková - atelier R. Štajerové
Petra Ottová - atelier R. Štajerové

BIENÁLE FANTAZIE – Martin, mezinárodní soutěž

28 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Cena
Terezie Burešová - atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Stanislav Kopáček - atelier J. Spěváčkové
Jiří Hamenberger - atelier J. Spěváčkové
Viktorie Hirschová - atelier J. Spěváčkové
Karolína Slanařová - atelier J. Spěváčkové
Vojtěch Štajer - atelier R. Štajerové
Anežka Chuchlíková - atelier R. Štajerové
Jiří Chuchlík  - atelier R. Štajerové
Tereza Pánková - atelier J. Vackové
Veronika Čechurová - atelier M. Zichové
Alexandra Stehlíková - atelier J. Vackové
Valerie Hrubá - atelier J. Vackové
Agáta Cejnarová - atelier J. Vackové
Dominika Poláčková - atelier J. Vackové
Adéla Fejfarová - atelier J. Vackové

EVROPA VE ŠKOLE – krajské kolo

215 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Adam Vacek   – atelier J. Vackové
Domácí mazlíčci / soubor prací / – atelier J. Vackové
V koupelně / soubor prací /  – atelier J. Vackové
O čem se mi zdá / soubor prací / – atelier M. Němejcové
Pohádkové postavy / soubor prací /  – atelier J. Spěváčkové
Loutky / soubor prací /  – atelier J. Spěváčkové
Můj svět / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Zvířátko je můj kamarád / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Adéla Pachmanová, Daniela Benešová  – atelier  E. Kučerové
Vítězslav Plic  – atelier A. Kopečkové
Vendulka Krýslová  – atelier  D. Česákové
Můj zvířecí kamarád / soubor prací /  – atelier A. Kopečkové
Klára Žáková  – atelier A. Kopečkové
Anna Bukovská  -  ZUŠ, Jagellonská, Plzeň
Dorozumíme se tancem / soubor prací /  – atelier A. Kopečkové
Domluvíme se ? / soubor prací /  – atelier A. Kopečkové
Martin Boreček, Daniel Voráček  – atelier  E. Kučerové
Půjdeme si povídat / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Ruka osudu / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Moji kamarádi / soubor prací / – atelier J. Spěváčkové
Zelní skřítci / soubor prací / – atelier M. Němejcové
Jana Boušová  – atelier J. Spěváčkové
Magdalena Roušalová – atelier J. Vackové
Logo / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Emoce / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Tanec / soubor prací /  – atelier J. Vackové
Chápeme náš svět ? / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Přírodní detaily  / soubor prací /  – atelier J. Spěváčkové
Barbora Jůzová, Lucie Boušová  – atelier J. Spěváčkové
Kateřina Hyt´hová  – atelier A. Kopečkové
Tereza Varvařovská  – atelier V. Maliny
Štěpán Jirka  – atelier R. Štajerové
Lukáš Karas  – atelier J. Spěváčkové
Veronika Kůsová – atelier J. Vackové
Rozumíme si ? / soubor prací /  – atelier R. Štajerové

EVROPA VE ŠKOLE – celostátní kolo

Zvláštní ceny
Loutky - Alice Boušová, Viktorie Hirschová, Kateřina Houdková – atelier J. Spěváčkové
Zvířátko je můj kamarád / soubor prací /  – atelier R. Štajerové
Martin Boreček, Daniel Voráček  – atelier  E. Kučerové

Ceny Českého komitétu EVŠ - výjezdy
Aneta Zábranská – atelier R. Štajerové
Klára Filaunová – atelier R. Štajerové

Ceny
Adéla Pachmanová, Daniela Benešová  – atelier  E. Kučerové
Michaela Kalinová  – atelier R. Štajerové
Klára Valentová  – atelier J. Spěváčkové
Michaela Černá – atelier R. Štajerové
Barbora Jůzová, Lucie Boušová  – atelier J. Spěváčkové

Pamětní listy
Štěpán Komzák – atelier J. Vackové
Pohádkové postavy / soubor prací /  – atelier J. Spěváčkové
Martin Volf – atelier A. Kopečkové
Alena Pechová – atelier R. Štajerové
Michaela Kurzová  – atelier R. Štajerové
Jana Koukolíková– atelier J. Vackové

Práce vybrané pro kalendář
Klára Valentová  – atelier J. Spěváčkové
Tereza Růžková – atelier R. Štajerové
Alice Boušová, Viktorie Hirschová, Kateřina Houdková – atelier J. Spěváčkové
Adéla Pachmanová, Daniela Benešová  – atelier  E. Kučerové

OSVĚTIM – mezinárodní dětská výtvarná soutěž, Polsko

16 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Medaile
Kateřina Hroníková – atelier J. Vackové

Čestné uznání
Eliška Erhardová – – atelier J. Vackové
Monika Czóková – atelier J. Vackové
Lukáš Karas – atelier J. Spěváčkové
Denisa Houšková – atelier J. Vackové
Stanislav Poláček – atelier J. Vackové

ZVÍŘE A JÁ – celostátní výtvarná soutěž Dvůr Králové

26 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Zvláštní cena za soubor grafiky
atelier R. Štajerové +  atelier J. Spěváčkové

Ceny
Magdalena Hadrávková – atelier D. Česákové
Tereza Weberová – atelier D. Česákové
Karina Drábová – atelier D. Česákové
Lucie Demkovičová  – atelier R. Štajerové
Kateřina Matulová - atelier J. Spěváčkové
Magdalena Kolesová  – atelier A. Kopečkové
Sylvie Krystlová  – atelier A. Kopečkové
Hana Němečková  – atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Zuzana Prokýšková  - atelier J. Spěváčkové
Daniel Weinfurter – atelier D. Česákové
Petr Dupák  - atelier J. Spěváčkové
Zuzana Šmolíková - atelier J. Spěváčkové
Jana Boušová - atelier J. Spěváčkové
Tomáš Cejnar – atelier D. Česákové
Jakub Smola - atelier J. Spěváčkové

KNIHA A JÁ - celostátní výtvarná soutěž Šumná

10 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Markéta Hegerová – atelier R. Štajerové
Tereza Chuchlíková – atelier R. Štajerové

DÍTĚ A PES – mezinárodní dětská výtvarná soutěž, Polsko

13 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem a výstavou

Medaile
Anna Jůzová – atelier J. Spěváčkové

Čestné uznání
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Terezie Burešová – atelier R. Štajerové
Stanislav Kopáček – atelier J. Spěváčkové
Daniel  Rozsíval – atelier J. Spěváčkové
Pavlína Šimková – atelier M. Němejcové
Adéla Denková – atelier R. Štajerové

ILUSTRACE DÍLA ASTRID LINGRENOVÉ -  mezinárodní výtvarná soutěž , Volgograd

18 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

3. místo I. kat.  
Kristýna Juríková – atelier J. Vackové
3. místo II. kat.
Ondřej Siřínek – atelier J. Vackové
Cena
Veronika Vokurková – atelier J. Vackové

HNUTÍ NA VLASTNÍCH NOHOU – Stonožka

26 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Kateřina Kopečková - atelier A. Kopečkové
Matěj Pálek - atelier A. Kopečkové
Karolína Kodetová - atelier A. Kopečkové
Karolína Kopečková  - atelier A. Kopečkové
Natálie  Burešová – atelier R. Štajerové
Terezie Burešová – atelier R. Štajerové
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Alena Pechová – atelier R. Štajerové
Michaela Kurzová  – atelier R. Štajerové
Jana Boušová – atelier J. Spěváčkové
Adéla Radová  – atelier J. Spěváčkové
Tereza Vaníková – atelier J. Spěváčkové
Karel Slanař – atelier J. Spěváčkové
Alice Boušová – atelier J. Spěváčkové
Magdalena Šteklová – atelier J. Spěváčková
Anna Spilková– atelier J. Spěváčkové
Simona Silovská – atelier J. Spěváčkové

Požární ochrana očima dětí – celostátní soutěž

12 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

1.    místo
Vítězslav Plic – atelier A. Kopečkové
2.    místo
Kateřina Kopečková – atelier A. Kopečkové
3.    místo
Matěj Zlatko – atelier A. Kopečkové
Martin Volf – atelier A. Kopečkové

SHARKANOVA MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ

6 prací  ……………………školní kolo oceněno

Cena
Kateřina Beránková - atelier A. Kopečkové

MŮJ KOUSEK ZEMĚ

23 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Cena
Martina Kastlová – atelier J. Vackové

MALUJEME S MAHLEREM

15 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Valerie Hrubá – atelier J. Vackové
Lucie Pančíková – atelier J. Vackové
Vít Zavadil – atelier J. Vackové

AHOJ Z PRÁZDNIN

20 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Tereza Burešová – atelier R. Štajerové

PŘEHLÍDKA PRACÍ ŽÁKŮ VO ZUŠ PLZEŇSKÉHO KRAJE – KLENOVÁ

45 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem a výstavou

Cena
Vlastimil Podaný – atelier V. Maliny

TORUŇ – mezinárodní bienále grafiky

36 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Medaile
Adéla Denková  – atelier R. Štajerové

Ceny
Pavla Andrlová - atelier A. Kopečkové
Agáta Cejnarová – atelier J. Vackové
Kateřina Hroníková – atelier J. Vackové
Martin Kuba – atelier J. Vackové
Jan Matoušek – atelier J. Vackové
Ondřej Syřínek – atelier J. Vackové
Jiří Hammennbauer – atelier J. Spěváčkové
Tereza Kalabzová – atelier J. Spěváčkové
Stanislav Kopáček – atelier J. Spěváčkové
Veronika Křížová – atelier J. Spěváčkové
Nela Pražáková – atelier J. Spěváčkové
Viktor Šulc – atelier J. Spěváčkové
Klára Valentová – atelier J. Spěváčkové
Anna Vorlová – atelier J. Spěváčkové
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Tereza Burešová – atelier R. Štajerové
Michaela Černá – atelier R. Štajerové
Barbora Cislerová – atelier R. Štajerové
Andrea Hofmeisterová – atelier R. Štajerové
Lucie Kovandová – atelier R. Štajerové
Ladislav Moulis – atelier V. Maliny

ALŠOVA ZEMĚ 2008

48 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Zvláštní cena Univerzity Karlovy
soubor grafiky – atelier R. Štajerové, J. Spěváčkové, J. Vackové

Cena škole
soubor loutek – atelier J. Spěváčkové

Ceny
Magdalena Roušalová – atelier J. Vackové
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Klára Valentová – atelier J. Spěváčkové
Karolína Kopečková - atelier A. Kopečkové
soubor grafiky – atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Kateřina Červená – atelier J. Vacková

LIDICE 2008 – mezinárodní dětská výtvarná soutěž

32 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Medaile
Michaela Černá – atelier R. Štajerové
Simona Chlápková – atelier R. Štajerové
Anežka Chuchlíková – atelier R. Štajerové
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Klára Valentová – atelier J. Spěváčkové
Nela Pražáková – atelier J. Spěváčkové
Viktorie Hirschová – atelier J. Spěváčkové
Michal Hrubý – atelier J. Vackové
Magdalena Roušalová – atelier J. Vackové
Simona Schmiedhuberová - atelier A. Kopečkové
Klára Veselá – atelier M. Zichové
Michaela Václavíková – atelier M. Zichové

PODANÁ RUKA – DDM Radovánek Kaznějov

18 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Ceny
Jan Matoušek – atelier J. Vackové
Adéla Příhodová – atelier J. Vackové
Magdalena Roušalová – atelier J. Vackové
Kateřina Mrázková - atelier A. Kopečkové
Lucie Bláhová - atelier A. Kopečkové
Tereza Růžková – atelier R. Štajerové
Denisa Benešová – atelier R. Štajerové
Barbora Šmídová – atelier D. Česákové
Marie Shánělová - atelier A. Kopečkové
Adéla Novotná - atelier A. Kopečkové
Kateřina Kopečková - atelier A. Kopečkové

S BOBREM PRO BOBRA -  DDM Radovánek Kaznějov

22 prací  ……………………školní kolo oceněno výběrem

Zvláštní cena poroty
Daniel Weinfurter – atelier D. Česákové
Martin Saidl – atelier D. Česákové
Martina Jonášová – atelier D. Česákové

Ceny
Simona Němcová – atelier J. Vackové
Jan Pohořelý – atelier J. Vackové
Karolína Kopečková - atelier A. Kopečkové
Vojtěch Štajer – atelier R. Štajerové
Terezie Burešová – atelier R. Štajerové
Anna Panochová – atelier J. Vackové
Natálie Šmídová – atelier J. Vackové
Jana Koukolíková – atelier J. Vackové
Veronika Siřínková – atelier J. Vackové
Ondřej Němeček – atelier J. Vackové
Martin Žůrek – atelier D. Česákové
Monika Suchá – atelier D. Česákové
Karolína Nemešová – atelier D. Česákové
Michaela Fialová – atelier D. Česákové
Martin Kuba – atelier J. Vackové
Kristýna Götzová – atelier D. Česákové

017s.jpg

 

007.jpg