PLZEŇSKÁ VÝTVARKA - BAREVNÁ ŠKOLA PRO VZDĚLÁVÁNÍ A RADOST

Výsledky žáků ZUŠ PLZEŇ, JAGELLONSKÁ ve výtvarných soutěžích v roce 2014

VÝSLEDKY ŽÁKŮ ZUŠ PLZEŇ, JAGELLONSKÁ
VE VÝTVARNÝCH SOUTĚŽÍCH
V ROCE  2014

Ocenění:

MĚSTSKÉ, KRAJSKÉ, NÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE V ROCE 2014

(včetně prací v souborech)
CELKEM ŠKOLA ZÍSKALA:………………………….   527 ocenění
Cen, čestných uznání a zvláštních ocenění (bez školních kol)

CELKEM ŠKOLA včetně školních kol………………  1489 ocenění

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ: celkem…………………………………………..   63

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ:
městské soutěže……………….    10
krajské soutěže ……………….      1
národní soutěže……………….    36
mezinárodní soutěže ………...    16

CENY:   počet  celkem ……………………………….      404
městské soutěže……………….    43
krajské soutěže ……………….    153
národní soutěže……………….    186
mezinárodní soutěže ………...    22

ČESTNÉ UZNÁNÍ:  počet celkem:…………………   60
městské soutěže……………….          4
krajské ………………………….          0
národní………………………….           13
mezinárodní ……………………           43

oceněno ve školních kolech……………………..  962

 

EVROPA VE ŠKOLE – krajská výtvarná soutěž

Cena
Julie Kilbergrová - atelier J. Spěváčkové
Hudebníci / soubor grafik/  - Výtvarná dílna při Galerii Paletka Plzeň, D. Hejlová
Kateřina Břízová - atelier J. Spěváčkové
Nela Jedličková - atelier J. Spěváčkové
Antonín Výška  - atelier J. Spěváčkové
Robin Tengler - atelier J. Spěváčkové
Kateřina Kalabzová – atelier J. Vackové
Hlubina /soubor grafiky/ – atelier J. Vackové
Hudební skladatelé /soubor prací/, 1. kat. - atelier J. Spěváčkové
Vesmír /soubor prací/ – atelier K. Horákové             
Jan Kučera – atelier E. Kučerové
Martin Košař – atelier K. Horákové             
Muzikant /soubor grafiky/ - atelier A. Kopečkové
Kateřina Sůsová  - atelier J. Spěváčkové
Viktor Šulc - atelier J. Spěváčkové
Kateřina Kalinová - atelier J. Spěváčkové
Anna Jůzová - atelier J. Spěváčkové
Tereza Kadičová – atelier J. Vackové
Lukáš Říhánek – atelier J. Vackové
Hudební interpreti /soubor prací/ - atelier J. Spěváčkové
Nefely Klencová – atelier E. Kučerové
Vivat /soubor prací/ -  atelier R. Štajerové
Barbora Hejnová, Nikola Azari – atelier E. Kučerové
Vědci 18., 19. A 20. století /kniha/, 2. kat. - atelier A. Kopečkové
Daniel Kučera, Jaromír Voves, Eliška Rezková, Adéla Hrbáčková – atelier E. Kučerové
Kateřina Berglová, Šimon Bergl – atelier E. Kučerové
Vojtěch Soukup - atelier J. Spěváčkové
Hudební skladatelé /soubor prací/  3. kat. - atelier J. Spěváčkové
Yan Stepanyshyn -  atelier R. Štajerové
Le Thanh Qui -  atelier R. Štajerové
Adéla Pachmannová -  atelier R. Štajerové
Michal Ptáček -  atelier R. Štajerové
Jana Fialová -  atelier R. Štajerové
Magdalena Böhmová -  atelier R. Štajerové
Hlubina /soubor grafiky/ – atelier J. Vackové
Tereza Růžková -  atelier R. Štajerové
Vivat /soubor grafiky/, 3. kat. -  atelier R. Štajerové
Vědci 18., 19. A 20. století /kniha/, 3. kat. - atelier A. Kopečkové
Michaela Vyskočilová  -  atelier R. Štajerové
Anna Spilková - atelier J. Spěváčkové
Simona Šedivcová - atelier J. Spěváčkové
Jana Boušová - atelier J. Spěváčkové
Darja Zemanová - atelier J. Spěváčkové
Anna Štětková -  atelier R. Štajerové
Matěj Smola, Adam Pašek - atelier J. Spěváčkové

EVROPA VE ŠKOLE – celostátní výtvarná soutěž

Zvláštní cena
Cena náměstkyně hejtmana  Pardubického kraje
Jana Boušová - atelier J. Spěváčkové
Cena 1. náměstka primátorky  Pardubického kraje
Vědci 18., 19. A 20. století /kniha/ - atelier A. Kopečkové

Cena
Hudebníci / soubor grafik/  - Výtvarná dílna při Galerii Paletka Plzeň, D. Hejlová
Jan Kučera – atelier E. Kučerové
Anežka Kolaříková - atelier J. Spěváčkové
Zuzana Stejskalová -  atelier R. Štajerové
Matěj Smola, Adam Pašek - atelier J. Spěváčkové

Čestné uznání
Daniel Kučera, Jaromír Voves, Eliška Rezková, Adéla Hrbáčková – atelier E. Kučerové
Barbora Hejnová, Nikola Azari – atelier E. Kučerové
Kateřina Berglová, Šimon Bergl – atelier E. Kučerové
Vivat /soubor grafiky/ -  atelier R. Štajerové

Práce uveřejněné v kalendáři

Kateřina Berglová, Šimon Bergl – atelier E. Kučerové
Zuzana Stejskalová -  atelier R. Štajerové
Rozálie Kabátová - Výtvarná dílna při Galerii Paletka Plzeň, D. Hejlová
Aneta Zrostlíková – atelier K. Horákové   
 
BITOLA 2014,  MAKEDONIE – mezinárodní výtvarná soutěž

Zlatá paleta
Magdalena Böhmová -  atelier R. Štajerové
Rozálie Kabátová - Výtvarná dílna při Galerii Paletka Plzeň, D. Hejlová
Tereza Hejlová - Výtvarná dílna při Galerii Paletka Plzeň, D. Hejlová
Anna Marie Hušková - atelier A. Kopečkové

Cena
Kateřina Levá -  atelier R. Štajerové
Eliška Kizmannová -  atelier R. Štajerové
Adéla Šamajová -  atelier R. Štajerové
Kristýna Juríková -  atelier J. Vackové

HONG KONG – mezinárodní výtvarná soutěž

Zlatá medaile
Zuzana Stejskalová -  atelier R. Štajerové
Kateřina Kopečková - atelier A. Kopečkové

Stříbrná medaile
Anna Marie Hušková - atelier A. Kopečkové
Kristýna Brůčková - atelier A. Kopečkové

Bronzová medaile
Karolína Urbanová - atelier A. Kopečkové
Rebeka Samuela Havlovičová -  atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Kristýna Kalátová -  atelier R. Štajerové
Adéla Denková -  atelier R. Štajerové
Tereza Charvátová -  atelier R. Štajerové
Le Thann Qui -  atelier R. Štajerové
Magdalena Böhmová -  atelier R. Štajerové
Eva Svobodová  - atelier A. Kopečkové
Laura Cubrová  -  atelier J. Vackové
Štěpán Komzák  -  atelier J. Vackové

Certifikát
Veronika Klailová - atelier A. Kopečkové
Otto Filip Rusina - atelier A. Kopečkové

 

TORUŇ  – mezinárodní výtvarná soutěž

Zvláštní cena
Cena primátora města Toruně za kolekci prací ZUŠ, Plzeň, Jagellonská

Cena
Šimon Štícha -  atelier J. Vackové
Michaela Vyskočilová -  atelier R. Štajerové

Čestné uznání
Kateřina Kopečková - atelier A. Kopečkové
Veronika Chladová - atelier A. Kopečkové
Jakub Hanc - atelier D. Fila
Lenka Kurdiovská  - atelier D. Fila
Ondřej Selinger - atelier D. Fila
Klára Silovská - atelier D. Fila
Robert Sporka - atelier D. Fila
Dominik Bílý -  atelier J. Vackové
Michal Moravanský -  atelier J. Vackové
Ondřej Sýkora -  atelier J. Vackové
Terezie Burešová -  atelier R. Štajerové
Alena Kratochvílová -  atelier R. Štajerové
Michal Ptáček -  atelier R. Štajerové
Jan Šik -  atelier R. Štajerové
Adéla Šamajová -  atelier R. Štajerové

LIDICE 2014  – mezinárodní výtvarná soutěž

Medaile – lidická růže
Štajer Vojtěch -  atelier R. Štajerové
Hejlová Tereza  
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Skicák našich toulek venkovem
-  atelier R. Štajerové
Medaile škole za kolekci grafiky
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová

Čestné uznání
Baumruková Eliška - atelier J. Spěváčkové
Beránková Sára
- atelier J. Spěváčkové
Březina Miroslav
- atelier D. Fila
Hammerbauer Jiří
- atelier A. Kopečkové
Hamouz Tomáš
- atelier A. Kopečkové
Kofroňová Valerie
- atelier J. Spěváčkové
Polášková Karolína
- atelier A. Kopečkové
Vicendová Valerie
- atelier A. Kopečkové
Kůs Oliver 
-  atelier J. Vackové
Klencová Nefely
– atelier E. Kučerové
Kučera Daniel
– atelier E. Kučerové
Školoudová Anna
– atelier E. Kučerové
Kabát Matěj
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová 
Hodková Justýna
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Kabátová Rozálie  
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová      
Klinkovská Anna Marie
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Klinkovská Marie Anna
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Pechová Karolína
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová     

 OČI DOKOŘÁN  – krajská přehlídka VO ZUŠ

ŘADY A PROJEKTY - CENA s postupem
Voda a ryby atelier J. Vackové
Jablíčka -  atelier J. Vackové
Antoni Gaudí atelier E. Kučerové
Krajkářství – atelier A. Kopečkové
Cyril a Metoděj – atelier J. Spěváčkové
Říše rostlin – atelier M. Šedé Němejcové
Ostře sledované vlaky – atelier J. Trefila
Horror vacui (strach z prázdnoty) – atelier F. Báleka
Život v přírodě – atelier  V. Maliny

VÝSLEDKY PŘÍPRAVY NA UMĚLECKÉ ŠKOLY - CENA s postupem
Příprava na talentové zkoušky /architektura, design/ - atelier R. Štajerové
Příprava na talentové zkoušky – perspektiva /architektura, design/ - atelier K. Syky

SOUBORY PRACÍ - CENA s postupem
Soubor velkoformátové abstraktní kresby - atelier K. Syky

VELKÉ MALIČKOSTI - CENA s postupem
Jablko atelier K. Horákové
Všechno lítá, co peří má (i nemá)  - atelier D. Fila
Soubor linorytů atelier J. Vackové

JEDNOTLIVÉ PRÁCE - CENA s postupem
Proměny mojí babičky – atelier A. Kopečkové
Album mojí babičky – atelier A. Kopečkové
Grafická kniha – atelier J. Spěváčkové
Album známek – atelier J. Spěváčkové

OCENĚNÍ PEDAGOGOVÉ
Karel Syka
Romana Štajerová
Kamila Horáková
Alice Kopečková
Jana Vacková
Dagmar Fila
Eva Kučerová
Jaroslava Spěváčková
Marie Šedá Němejcová
František Bálek
Jan Trefil
Václav Malina

KLENOVÁ – krajská přehlídka VO ZUŠ

Zlatá paleta Vilmy Vrbové Kotrbové
Markéta Hejlová – výtvarná dílna při Galerii Paletka, D. Hejlová

DOMÁCÍ MAZLÍČCI  – celostátní výtvarná soutěž

Cena
Albert Skála – atelier E. Kučerové
Ema Kohušová – atelier E. Kučerové
Adam Korecký - atelier J. Spěváčkové
Libuše Plevačová - atelier J. Spěváčkové
Andrea Žebrová - atelier D. Fila
Miroslav Leitl - atelier D. Fila
Terezie Burešová -  atelier R. Štajerové

PLZEŇSKÉ ŘEKY - městská výtvarná soutěž

Cena
Markéta Hejlová – výtvarná dílna při Galeri Paletka, D. Hejlová
Klinkovská Anna Marie - Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Klinkovská Marie Anna
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Pechová Karolína
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová     
Hodková Justýna - Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová
Kabátová Rozálie  
- Výtvarná dílna při Galerii Paletka, Plzeň, D. Hejlová      
Tereza Hejlová – výtvarná dílna při Galeri Paletka, D. Hejlová
Kristýna Černá – výtvarná dílna při Galeri Paletka, D. Hejlová
Dominika Halamová – atelier A. Kopečkové
Kateřina Kopečková – atelier A. Kopečkové
Kateřina Červená atelier J. Vackové
Ondřej Kaas atelier J. Vackové
Karolína Nováčková atelier J. Vackové
Vanessa Havlíčková – atelier  V. Maliny
Eliška Šimková – atelier  V. Maliny
Viktorie Zýková -  atelier R. Štajerové
Anna Štětková -  atelier R. Štajerové
Daniel Kučera – atelier E. Kučerové
Jan Macho – atelier E. Kučerové
Anna Školoudová – atelier E. Kučerové
Pavla Šmídová - atelier D. Fila
Jakub Hanc - atelier D. Fila
Mirka Kubová - atelier D. Fila
Barbora Leitlová - atelier D. Fila
Denisa Brunátová atelier K. Horákové
Klára Dvořáková atelier K. Horákové
Laura Rybková atelier K. Horákové
Martin Houška atelier K. Horákové

MALOVÁNÍ O HUDBĚ - městská výtvarná soutěž

Cena poroty:
Soubor velkoformátových kreseb, soubor keramiky a soubor barevných linorytů – atelier J. Spěváčkové, E. Kučerové, A. Kopečkové

Cena Odboru kultury MMP:
Anna Marie Klinkovská – Výtvarná dílna při Galerii Paletka

Cena:
Viktorie Krivdová – atelier J. Vackové
Adéla Tolmová – atelier J. Spěváčkové
Markéta Hejlová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Jan Kučera – atelier E. Kučerové
Daniel Nováček – atelier J. Vackové
Vojtěch Černý – atelier E. Kučerové
Marie Šabková – atelier E. Kučerové
Magdalena Klečková – atelier A. Kopečkové
Lucie Štěpánková – atelier M. Šedé Němejcové
Lucie Kordíková – atelier K. Horákové
Vojtěch Hejlek – atelier D. Fila
Simona Vyskočilová – atelier R. Štajerové
Kateřina Kopečková – atelier A. Kopečkové
Darja Zemanová – atelier J. Spěváčkové
Magdalena Bömová – atelier R. Štajerové
Čestné uznání:
Otto Filip Rusina – atelier A. Kopečkové
Jindřich Houška – atelier M. Šedé Němejcové
Matěj Šefrna – atelier J. Vackové
Matyáš Novák – atelier A. Kopečkové

Oči dokořán  – celostátní přehlídka VO ZUŠ , Šternberk
Cena:
Antoni Gaudí atelier E. Kučerové
Krajkářství – atelier A. Kopečkové
Cyril a Metoděj – atelier J. Spěváčkové
Říše rostlin – atelier M. Šedé Němejcové
Proměny mojí babičky – atelier A. Kopečkové
Grafická kniha – atelier J. Spěváčkové
Cena poroty:
Album známek – atelier J. Spěváčkové

POJĎME JÍST – mezinárodní výtvarná soutěž, Finsko

Medaile:
Marek  Vácal – atelier J. Vackové

Cena:
Zuzana Jungová – atelier J. Vackové
Kristýna Vadovičová – atelier J. Vackové
Alena Janková – atelier J. Vackové
Lucie Kordíková – atelier K. Horákové
Vojtěch Bernhardt – atelier K. Horákové
Adéla Denková – atelier R. Štajerové
Viktorie Hirschová – atelier J. Spěváčkové
Barbora Šmídková – atelier J. Spěváčkové
Petr Kalina – atelier J. Spěváčkové
Antonín Výška – atelier J. Spěváčkové
Kristýna Černá – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Markéta Hejlová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Klára Špinková – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Rozálie Kabátová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Karolína Pechová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Justýna Hodková – Výtvarná dílna při Galerii Paletka

 

CHRÁM SV. VÍTA - VÝTVARNÝ PROJEKT ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH ŠKOL K 670 VÝROČÍ POLOŽENÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE KATEDRÁLY SV. VÍTA

Zvláštní cena pro Svatováclavskou kapli Dominika kardinála Duky
Jakub Flachs – atelier J. Spěváčkové

Zvláštní cena metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze
ZUŠ, Plzeň, Jagellonská - za kolekci prací
Výtvarná dílna Paletka, Plzeň - za kolekci prací

Zvláštní ceny
Adéla Tolmová – atelier J. Spěváčkové
Tereza Hejlová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Lukáš Pánik – atelier K. Horákové
Ester Žáčková – atelier J. Spěváčkové
Kateřina Kalinová – atelier J. Spěváčkové
Kateřina Kopečková – atelier A. Kopečkové
Karolína Kopečková – atelier A. Kopečkové
Martin Volf – atelier A. Kopečkové
Lucie Steinbachová – atelier J. Vackové
Darja Zemanová – atelier J. Spěváčkové
Barbora Vyskočilová – atelier R. Štajerové
Magdaléna Böhmová – atelier R. Štajerové
Pavel Ulč – atelier R. Štajerové

Cena
Rozálie Kabátová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Karolína Pechová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Justýna Hodková – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Marie Anna Klinkovská – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Markéta Hejlová – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Alžběta Dvořáková – atelier R. Štajerové
Chrám sv. Víta – soubor maleb /Tereza Houšková, Tereza Rychlá, Nela Čermáková, Nicole Bečvaříková/ – atelier E. Kučerové
Soubor keramiky /Jan Kučera, Eliška Rezková, Adéla Hrbáčková, Jaromír Voves, Matyáš Hrbáček/ – atelier E. Kučerové
Výzdoba Chrámu sv. Víta – soubor maleb /František Šváb, Robin Tengler, Kateřina Břízová, Antonín Výška/ – atelier J. Spěváčkové
Interier chrámu – soubor maleb /Emma Zvěřinová, Kristýna Jakšová, Barbora Soukupová, Barbora Zdeňková, Martina Behenská, Petr Kalina, Kateřina Kalinová, Julie Kilbergrová, Daniel Vodička, Barbora Šmídková, Jan Výška, Ester Žáčková, Johanka Žáková, Sára Beráková, Kateřina Vrbatová/ – atelier J. Spěváčkové
Kristýna Černá – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Anna Marie Klinkovská – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
Klára Špinková – Výtvarná dílna při Galerii Paletka
O katedrále - soubor maleb a kreseb /Barbora Stejskalová, Eliška Kizmanová, Zuzana Stejskalová, Eliška Rádlová, Viktorie Zýková/  – atelier R. Štajerové
Lucie Macháčková – atelier R. Štajerové
Soubor keramiky /Barbora Grycová, Jan Gryc, Marie Šabková, Daniel Kučera, David Hájek, Jindřich Pachmann/ – atelier E. Kučerové
Chrám sv. Víta – soubor linorytů /Tereza Miltová, Marek Špendla, Eliška Gregová, Jana Holubcová, Veronika Noháčková, Kateřina Kloučková, Jakub Trčka, Barbora Zapletalová, Tomáš Hamouz, Agáta Kotrcová, Kateřina Prchalová, Adam Menčík, Kristýna Chocholatá, Tereza Mrcková, Patrik Salvét/ – atelier A. Kopečkové
Sv. Vít – soubor prací /Oliver Theodor Kůs, Karolína Nováčková, Marcela Menclová, Matěj Šefrna, Veronika Dvořáková, Hynek Housar/ – atelier J. Vackové
Chrám sv. Víta – soubor maleb /Kristýna Brůčková, Veronika Petříková, Julie Štemberová, Tereza Antonová, Petr Blecha, Veronika Noháčková, Daniel Klimenda/ – atelier A. Kopečkové
V katedrále - soubor maleb /Jaroslav Jůza, Klára Routová, Adam Vykysalý, Jaroslav Jůza, Klára Routová, Nela Krýslová, Klára Dvořáková, Kateřina Bohůnková/ – atelier J. Vackové
Interier a výzdoba chrámu – soubor maleb /Kateřina Bučková, Kateřina Sůsová, Vojtěch Soukup, Anna Jůzová, Barbora Duchková, Viktorie Hirschová, Ludmila Kopecká, Libuše Plevačová, Adam Korecký, Andrea Miškovičová, Simona Silovská, Alice Boušová, Tereza Hlavatá, Veronika Prajzlerová, Adéla Radová, Viktor Šulc/ – atelier J. Spěváčkové
Chrám sv. Víta – soubor linorytů /Denisa Turečková, Simona Schmiedhuberová, Petra Plachá, Kateřina Mrázková, Barbora Kopová, Kateřina Linhartová, Zuzana Nováčková, Karolína Polášková, Jana Jarolímová, Eliška Rybová, Emma Špalková, Jiří Hammerbauer, Marie Shánělová, Karolína Kopečková, Markéta Spilková, Karolína Kodetová/ – atelier A. Kopečkové
Barbora Kobesová – atelier A. Kopečkové
Chrám sv. Víta – soubor prací /Markéta Ondříčková, Martin Steinbach, Lucie Steinbachová, Jan Ponic, Jaroslav Zimmermann, Ondřej Kaas, Jiří Skála, Lukáš Říhánek, Petr  Bergl, Michal Hrubý, Petr Bergl, Simona Němcová, Martina Novoveská, Lucie Kolbeková/ – atelier J. Vackové
Andrea Žebrová – atelier D. Fila
Anežka Krejčová – atelier D. Fila
Lenka Kurdiovská  – atelier D. Fila
Katedrála sv. Víta – soubor grafiky /Adéla Pachmannová, Daniela Benešová, Barbora Černická, Kateřina Nejezchlebová, Kateřina Levá, Pavel Králíček, Ondřej Sterly, Terezie Burešová/  – atelier R. Štajerové
Katedrála – soubor kreseb /Vojtěch Štajer, Ondřej Kolečko, Krystýna
Kalátová, Adam Karas, Tereza Charvátová/  – atelier R. Štajerové
Interier chrámu – soubor maleb /Markéta Rybová, Jana Boušová, Eva
Višňovská/ – atelier J. Spěváčkové
Anna Spilková – atelier J. Spěváčkové
Chrám sv. Víta – soubor linorytů /Martin Wolf, Eliška Kroupová, Kateřina
Obytová, Kateřina Brumovská, Veronika Chladová, Kateřina Kopečková/ – atelier A. Kopečkové
Marek Ulč  – atelier R. Štajerové
Michal Ptáček  – atelier R. Štajerové
Michaela Černá  – atelier R. Štajerové

 

ÚDAJE O VYBRANÝCH  MIMOŠKOLNÍCH AKTIVITÁCH

přehled:

  • Získávání grantů pro školní projekty a činnost galerie Paletka
  • Spolupráce s Hnutím „Na vlastních nohou“
  • Údržba výstavního sytému a technického zabezpečení pro potřeby galerie
  • Realizace novoročenek pro potřeby města Plzně, pro reprezentaci města
  • Výměnné výstavy v Knihovně města Plzně
  • Výměnné výstavy pro Městský obvod Plzeň 2 – Slovany, Radnice Slovany
  • Metodická činnost 1. čs. galerie dětského výtvarného projevu v Plzni
  • Spolupráce se ZOO Plzeň
  • Realizace porot
  • Organizace projektu  „Baroko na Plzeňsku“
  • Spolupráce s o.s. Svět podle Jakuba
  •  projekt „ Malba na ulici“
  • Spolupráce s Unií výtvarných umělců
  • Výběr a garance výstav externích vystavovatelů
  • Spolupráce s Ministerstvem obrany ČR, s ministrem obrany – na projektu Hnutí Na vlastních nohou
  • Spolupráce s Arcibiskupstvím Praha, s kardinálem Dominikem Dukou na projektu Hnutí Na vlastních nohou
  • Výměnné výstavy v Knihovně města Plzně – pobočce Skvrňany
  • Garant krajského kola soutěže Evropa ve škole
  • Výstava Klenová – Krajský přehlídka VO ZUŠ

 

Všichni učitelé školy jsou aktivními výtvarnými umělci, část z nich je organizována v celostátní profesní organizaci – Unie výtvarných umělců a v dalších Asociacích grafiků, sochařů, či medailérů. Svou činností se podílejí na kulturním životě města Plzně.

Akce pedagogů s dětmi nad rámec učebních plánů

  • Spolupráce školy s dalšími subjekty: spolupracuje dlouhodobě s Hnutím Na vlastních nohou - s organizací B. Jensenové sídlící v Norsku (spolupráci řídí Mgr. Spěváčková) 
  • Aktivní spolupráce s Městem Plzeň, MO Plzeň 2 - Slovany, ZOO Plzeň, s plzeňským Biskupstvím, s pražským Arcibiskupstvím a s mnoha dalšími organizacemi - viz výše.
  • Žáci školy obesílají všechny výstavy a soutěže organizované MŠMT Praha, mezinárodní soutěže Lidice, Bienále fantázie Martin, Hong Kongh, polská Toruň, soutěže v  Jihoafrické republice, v Indii (Sharkanova mezinárodní soutěž), mezinárodní soutěže v Japonsku, atd. - viz výše.
  • Příprava a realizace semináře pro žáky a studenty v rámci pracovního pobytu v Hong Kongu - Mgr. Romana Štajerová

 

Návštěvy kulturních akcí

V návaznosti na předmět výtvarná kultura navštěvují žáci

  • Západočeskou galerií v Plzni, Galerii Jiřího Trnky, Galerii města Plzně
  • výstavy pořádané 1. čs. galerií dětského výtvarného projevu v Plzni
  • výstavy mimo Plzeň -  pražské galerie, galerie Klenová
  • V rámci výtvarné teorie jsou pořádány tematické zájezdy. Samozřejmostí je účast pedagogů i žáků na realizacích výstavního programu 1. čs. galerie dětského výtvarného projevu v Plzni

Mimořádné práce pedagogů:

Mgr. Karel Syka
Řídí a organizuje činnost 1. čs. Galerie dětského výtvarného projevu v Plzni
člen Kulturní komise Rady města Plzně
člen Rady Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti
člen RS Design centra České republiky
Člen Ochranné organizace autorské České republiky
Je členem uměleckých porot a porot městských soutěží
Je členem uměleckých porot a porot soutěží dětské výtvarné tvorby
Instalace výstav – v galerii Paletka a dalších partnerských výstavních prostorách

 

Mgr. Jaroslava Spěváčková
Je členem Ústřední umělecké rady ZUŠ – výtvarný obor
Je členem české sekce mezinárodní společnosti pro výchovu uměním -  INSEA
Je členem porot soutěží dětské výtvarné tvorby
Je pověřená organizací krajské poroty soutěže Evropa ve škole
Je garantem krajského kola soutěže Evropa ve škole
Je členem ústřední poroty Evropa ve škole
Je členem poroty mezinárodní dětské výstavy Lidice
Hnutí Na vlastních nohou – krajský garant              
Instalace výstav – v galerii Paletka

Mgr. Dagmar Fila
Realizace výstav – Galerie Paletka
Práce ve výstavní radě UVU a instalace výstav UVU
Samostatné výstavy
Lektor Krajského centra vzdělávání a jazykové školy, Plzeň

 

Marie Němejcová
Realizace výstav – Galerie Paletka
Výstavy Azyl

Autorské výstavy

Krajinářský kurz

Mgr. Václav Malina do červen 2014

Autorské výstavy

Činnost v O.S. Pro libris a Kruh přátel knižní kultury a člen výboru KPPK, výtvarný   
redaktor
Pro libris
Publikační činnost
Publikační činnost pro odborné časopisy (Ateliér, Pars pro foto, Plzeň), noviny,    sborníky
Katalogové texty
Ilustrační činnost ve spolupráci s SZS, edice Zrcadlo, Ulita atd.
Účast na sympoziích
Pořádání workschopů pro studenty, lektorská činnost, přednášky, kurátor výstav
Příprava literárních pořadů, recitace KMP

Mgr. Alice Kopečková
Realizace výstav – Galerie Paletka
Lektor Krajského centra vzdělávání a jazykové školy, Plzeň

Mgr. Romana Štajerová
Realizace výstav – Galerie Paletka
Koordinátor městských, krajských, celostátních i mezinárodních soutěží pořádaných školou
Lektor Krajského centra vzdělávání a jazykové školy, Plzeň
Lektor semináře pro žáky a studenty v rámci pracovního pobytu v Hong Kongu
Spolupráce s ČŠI

 

Mgr. Jana Vacková

Autorské výstavy

Výstavy Azyl
Realizace výstav – Galerie Paletka
práce ve výstavní radě UVU
organizace a účast na týdenním krajinářském kurzu pro žáky ZUŠ Plzeň, Jagellonská
spolupráce se ZOO Plzeň – články do časopisu Iris
organizace Prázdninové štafety pro děti Plzeňského kraje
výstava VO v galerii Klenová
Lektor Krajského centra vzdělávání a jazykové školy, Plzeň

František Bálek akad.soch.
Realizace výstav – Galerie Paletka

Autorské výstavy

úspěšně reprezentoval ČR na mezinárodních sochařských sympoziích

Spolupráce s jinými organizacemi

Město Plzeň
Plzeň 2015, o.p.s.
Unie výtvarných umělců
Městský obvod Plzeň 2 - Slovany
Plzeňský kraj
Plzeň 2015, o.p.s.
Unie výtvarných umělců
Hnutí Na vlastních nohou
PedF ZČU v PLZNI – smlouva o spolupráci
Krajské centrum vzdělávání a jazyková škola, Plzeň
Český  rozhlas v Plzni
ZOO Plzeň
ZČM
SUPŠ – Zámeček
Azyl
Městská knihovna v Plzni
Biskupství Plzeň
Arcibiskupství Praha
Ministerstvo obrany ČR
Ministerstvo Zahraničních věcí ČR

Ředitelství školy pomáhá trvale v metodické a výstavní oblasti velkému počtu škol

SPOLUPRÁCE NA REGIONÁLNÍ ÚROVNI (spolupráce školy se sociálními partnery, úřadem práce a dalšími subjekty na úrovni kraje)

 

Město Plzeň
Městský obvod Plzeň 2 - Slovany
Plzeňský kraj
Hnutí Na vlastních nohou
PedF ZČU v Plzni
Český rozhlas v Plzni
ZOO Plzeň
ZČM
SUPŠ - Zámeček
Městská knihovna v Plzni
Plzeňské biskupství
Krajské centrum vzdělávání a jazyková škola, Plzeň
Výstavy Azyl

SPOLUPRÁCE NA CELOSTÁTNÍ ÚROVNI (spolupráce školy se sociálními partnery, úřadem práce a dalšími subjekty na úrovni ČR)

 

Ministerstvo obrany ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Arcibiskupství Praha

 

ÚČAST ŠKOLY V MEZINÁRODNÍCH PROGRAMECH – MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE (účast školy v mezinárodních programech a projektech, další mezinárodní spolupráce škol)

Akce Hnutí Na vlastních nohou
Ministerstvo obrany ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Účast na mezinárodních soutěžích:
LIDICE 2014
Hong Kong 2014
Bitola 2014, Makedonie
Toruň 2014
Finsko 2014

 

 

 

003s.jpg

 

005.jpg