PLZEŇSKÁ VÝTVARKA - BAREVNÁ ŠKOLA PRO VZDĚLÁVÁNÍ A RADOST

Výstava

Inspirace historií

galerie paletka vystava inspirace historii

Plzeňské děti Jiřímu Trnkovi

Město Plzeň a 1. čs. Galerie výtvarného projevu v Plzni Galerie Paletka vyhlásili ke dni 24. 2. 2012 ke 100. výročí narození Jiřího Trnky výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma Plzeňské děti Jiřímu Trnkovi.

Soutěž a výstava se konají pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové. Děti se mohly nechat volně inspirovat dílem Jiřího Trnky, ale i vlastními prožitky, pohádkami, animovanými filmy, loutkou nebo literárními podklady. Soutěže se zúčatnilo dvacet čtyři škol, 691 přihlášených prací, z toho 263 je vystavených v galerii Paletka. Jedná se zejména o kresby, malby, loutky, keramiku a kombinované techniky .

Cenu primátora Martina Baxy si odnesla sedmiletá Markéta Chmelíková z 15. základní školy. Úspěšná byla i další sedmiletá školačka z 20. základní školy Adéla Siková. Ta převzala Cenu náměstkyně primátora Evy Herinkové. Cenu ředitele Galerie Paletka Karla Syky získala Žaneta Kotorová ze ZUŠ B. Smetany, Plzeň. Cena poroty byla udělena ZUŠ, Plzeň, Jagellonská za rozsáhlý soubor loutek.

Inspirující výstava je v Galerii Paletka, Husova 2 Plzeň je otevřena od pondělí do pátku od jedenácti do devatenácti hodin a potrvá do 20. července 2012.

Výstava Plzeňské děti Jiřímu Trnkovi v galerii Paletka

014s.jpg

 

007.jpg